Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Ponad 11,5 mln złotych na drogi. Dziś podpisano umowę

Miasto

Ponad 11,5 mln złotych na drogi. Dziś podpisano umowę

Foto: BiK UM Świnoujście

Prezydent Janusz Żmurkiewicz i Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisali dziś umowę na dofinansowanie budowy obwodnicy wschodniej i modernizacji ulicy Wojska Polskiego (odcinek od ulicy Leśmiana do Matejki). Ponad 11,5 mln złotych dofinansowania na obie inwestycje pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Świnoujście jest pierwszym samorządem, z których podpisuję umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – powiedział wojewoda Tomasz Hinc. – W sumie będzie 138 takich inwestycji w naszym województwie na kwotę 238 mln złotych.

– Obwodnica będzie nowym połączeniem ulicy Karsiborskiej (przeprawy promowej, a później tunelu) z centrum miasta. Odciąży, spełniającą dziś tę funkcję, ulicę Grunwaldzką – mówił z kolei prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Obwodnica będzie miała 1,6 km długości i będzie biegła ulicami Daszyńskiego, Steyera i dalej w kierunku ulicy Karsiborskiej. Całkowity koszt budowy szacowany jest na 30 mln złotych, z czego dofinansowanie to niemal 10 mln złotych. 

– Jeżeli tylko uda się sprawnie wyłonić w przetargu wykonawcę, to sama budowa obwodnicy potrwa 2 lata – dodałazastępca prezydenta Barbara Michalska.

Druga część dofinansowania, ponad 1,5 mln złotych, jest przeznaczona na modernizację odcinka ulicy Wojska Polskiego, od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki. Całkowity koszt szacowany jest na ponad 3 mln złotych. Przebudowa tego odcinka, to drugi etap modernizacji całej ulicy Wojska Polskiego, czyli od granicy z Niemcami do skrzyżowania z ulicą Matejki. 

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus