Piątek, 5 czerwca 2020r.

Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Pumptracki będą dwa. Jeden na Grunwaldzkiej, kolejny na Warszowie

Rekreacja

Pumptracki będą dwa. Jeden na Grunwaldzkiej, kolejny na Warszowie

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: wikimedia.org

Miasto podpisało dwie umowy na budowę specjalnych torów do jazdy na rowerze, określanych jako pumptracki. Na realizację inwestycji firmy będą miały aż 6 miesięcy. 

Poznańska spółka BT Projekt wybuduje dwa tory przy ulicy Grunwaldzkiej, na niezagospodarowanym obecnie terenie zielonym przed biurami PEC-u. Z kolei firma Projekty i Realizacja, również z Poznania, wybuduje pumtrack na Warszowie, u zbiegu ulic Norweskiej i Ludzi Morza.

Inwestycja na prawobrzeżu jest częścią większego projektu - budowy Mini Parku, który był jednym z wybranych propozycji inwestycyjnych w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Niestety, pieniędzy wystarczyło jedynie na pumptrack. Oferty przetargowe na zagospodarowanie Mini Parku znacznie przewyższyły zaplanowane koszty. Sam plac rowerowy będzie kosztował 448 789,09 zł.  

Pumptrack to tory składające się z muld, zakrętów profilowanych i małych "hopek", pozwalających na rozpędzenie się na jednośladzie i utrzymaniu prędkości bez konieczności pedałowania. Obiekt dedykowany jest nie tylko amatorom terenowej jazdy na rowerze, którzy w tym miejscu będą  ćwiczyć akrobacje i tricki, ale również dla rowerzystów rekreacyjnych, którzy chcą rozwinąć swoją sprawność prowadzenia roweru. Tor nadaje się również do jazdy na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus