Niedziela, 12 lipca 2020r.

Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Ruszyła wycinka drzew pod trasę do tunelu

Połączenie wysp Uznam i Wolin

Ruszyła wycinka drzew pod trasę do tunelu

Foto: BIK UM Świnoujście

Tunel pod Świną powstaje zgodnie z harmonogramem prac. Teraz ruszyła wycinka drzew oparta na decyzji środowiskowej. Magistrat zapewnia, że z rejonu ulicy Karsiborskiej zniknie tylko tyle drzew, ile jest niezbędne do realizacji inwestycji. Wycinka nie obejmie brzegu Świny i zakończy się w miejscu, gdzie przyszła trasa będzie skierowana pod ziemię. Prace prowadzi firma pana Zbigniewa Kimela, dobrze rozeznanego w świnoujskich lasach leśnika. 

- Wycinamy pas szerokości około 50 m. Wcześniej wykonana została przeprowadzona szczegółowa inwentaryzacja i oznaczanie drzew przeznaczonych do wycięcia. Na pewno nie zostanie wycięte ani jedno drzewo, które powinno zostać – zapewnia pan Kimel. - W 99 procentach wycinanymi drzewami są sosny. Poza nimi trochę brzóz.

Po zakończeniu wycinki ten sam wykonawca zajmie się oczyszczaniem terenu z pni i korzeni, tak by wiosną mogły rozpocząć się prace związane z budową komory startowej dla maszyny TBM, która wydrąży tunel. Przygotowanie terenu po stronie wyspy Uznam ma być zakończone w tym roku. W styczniu podobne prace zostaną przeprowadzone po stronie wyspy Wolin.

Autor: red.
comments powered by Disqus