Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Dwie firmy chcą wybudować wschodnią obwodnicą miasta

Miasto

Dwie firmy chcą wybudować wschodnią obwodnicą miasta

Foto: BiK UM Świnoujście

Firmy PORR z Warszawy i Mazur z Łozienicy pod Goleniowem złożyły oferty w przetargu na budowę wschodniej obwodnicy miasta biegnącej od ulicy Daszyńskiego, poprzez Steyera do Karsiborskiej. To będzie 1,3 kilometrowa zupełnie nowa droga, która odciąży obecną ulicę Grunwaldzką. Będzie łączyła się z drogą wyjazdową z tunelu. 

Firma PORR, która jest także liderem konsorcjum budującego tunel pod Świną, zaproponowała wybudowanie obwodnicy za kwotę prawie 41,5 mln złotych brutto. A spółka Henryka Mazura ponad 46 mln złotych brutto. Obecnie komisja przetargowa analizuje złożone dokumenty. 

Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez Gminę Miasto Świnoujście oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Po stronie Miasta będzie budowa drogi, natomiast po stronie ZWiK przebudowy sieci wodociągowej z przyłączami, kolektora sanitarnego z przepompowni P3 ul. Grunwaldzka do oczyszczalni ścieków w Świnoujściu (I etap), kolektora sanitarnego tłocznego zrzutowego o śr. 400 mm z przepompowni ścieków P2 na oczyszczalnię oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ulicy Steyera.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus