Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Trzy firmy złożyły oferty na budowę Centrum Usług „Mulnik”

Miasto

Trzy firmy złożyły oferty na budowę Centrum Usług „Mulnik”

Foto: BiK UM Świnoujście

PORR SA, MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Henryk Mazur oraz STRABAG Sp. z o.o - złożyły oferty w przetargu na zagospodarowania terenów powojskowych na Mulniku na Centrum Usług „Mulnik”. Wszystkie mieszczą się w kwocie, jaką na ten cel przeznaczyło Miasto.

To drugi przetarg na tę inwestycję. Pierwszy został unieważniony, ponieważ ceny zaproponowane przez oferentów znacznie przewyższały kwotę, jaką Miasto przeznaczyło na ten cel - 32,2 mln złotych. 

Obecne oferty mieszczą się w tej kwocie i wynoszą od 28 mln 878 tys. złotych do 29 mln 302 tys. złotych. Ostatecznego wyboru wykonawcy dokona komisja przetargowa.

Centrum Usług „Mulnik” będzie miejscem zarówno dla nowych firm, jak i przedsiębiorców, którzy już prowadzących działalność gospodarczą w Świnoujściu.

– W tej chwili przedsiębiorcy mają problem z terenami na prowadzenie swojej działalności – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Często prowadzą ją w centrum miasta, co nie tylko ogranicza firmy w rozwoju, ale jest również uciążliwe dla mieszkańców.

Budowa CU „Mulnik” to wspólna inwestycja Miasta i ZWiK. Obejmuje zagospodarowanie terenu powojskowego o powierzchni 5,5 ha wraz z oczyszczeniem go z przedmiotów niebezpiecznych i rozbiórką zdegradowanych budynków. Wykonawca będzie miał za zadanie wybudowanie 3,3 km nowej drogi, ścieżki rowerowej, chodnika, zatok autobusowych, miejsc postojowych dla samochodów osobowych i ciężarówek. Do tego budowę 3,3 kilometrów sieci wodociągowej i 2,7 kilometrów sieci kanalizacyjnej.

Inwestycja ma dofinansowanie w wysokości ponad 15,1 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 działanie RPZP.01.11

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus