Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Konkurs. Wygrało „ Szkolne poidełko to zdrowia i energii źródełko”

Miasto

Konkurs. Wygrało „ Szkolne poidełko to zdrowia i energii źródełko”

Foto: BiK UM Świnoujście

Uczniowie klasy Vc ze Szkoły Podstawowej nr 1 im marynarki Wojennej zajęli pierwsze miejsce w konkursie na hasło promujące picie czystej wody ze szkolnych poidełek. Od końca ubiegłego roku trwa montaż takich źródełek w świnoujskich szkołach.

Pierwsze poidełko już jakiś czas z powodzeniem funkcjonuje w SP nr 1. Ostatnio zamontowane zostały w drugim budynku SP nr 1 oraz SP nr 4 i SP nr 6. W pozostałych szkołach pojawią się w tym roku. Konieczność montażu takich źródeł wody wnioskowali radni Grupy Morskiej Cała Naprzód (inspirowani przez Justynę Lisiak ze Stowarzyszenia Grupa Morska Cała Naprzód), sygnalizowali także sami rodzice.

- Uznałem, że to dobry sposób, aby w młodych świnoujścianach, naszych dzieciach, wyrobić dobre nawyki korzystania z czystej wody zamiast wysokokalorycznych napojów słodzonych i gazowanych – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

W realizację pomysłu włączył się także Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Po stronie Miasta jest przygotowanie instalacji w budynkach szkół, a Zakład Wodociągów i Kanalizacji montuje poidełka.

Konkurs był częścią kampanii edukacyjnej i promocji picia czystej wody z miejskiej sieci ze szkolnych poidełek. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych w naszym mieście. Konkursową „rękawicę” podjęły wszystkie podstawówki. W sumie napłynęło 58 haseł i wierszyków promujących picie czystej wody ze szkolnych poidełek. Hasła układane były indywidualnie oraz grupowo przez całe klasy. Nagrody wręczyła Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska.

3 miejsce zajęła klasa VI A ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP

Za wierszyk:

„ Chcesz się napić nie ma sprawy,
stoi w szkole sprzęt ciekawy.
Poidełko się nazywa,
czysta woda tam wypływa.
Zdrowa woda mój kolego,
dla każdego spragnionego.”

Nagrodą była aparat fotograficzny.

2 miejsce zajął Wiktor Kłosiński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II 

Jego hasło to:

„Pij wodę na uspokojenie, pij wodę na myślenie”

W nagrodę Wiktor otrzymał tablet.

1 miejsce zdobyła klasa V C ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP

Za hasło: „ Szkolne poidełko to zdrowia i energii źródełko”

W nagrodę otrzymali tablet.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus