Środa, 1 kwietnia 2020r.

Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Teraz cały świat może obserwować plac budowy tunelu pod Świną

Stałe połączenie wysp Uznam i Wolin

Teraz cały świat może obserwować plac budowy tunelu pod Świną

Foto: tunel-swinoujscie.pl

Na oficjalnej stronie www tunelu pod Świną pojawiły się obiecane zdjęcia i pierwsze filmy z placu budowy. Roboty ruszyły, i to pełną parą. Wszystko na razie wskazuje na to, że tunel powstanie na czas - w 2022 roku.

Serwis inwestycji powstał ponad rok temu. Od początku można tam co tydzień monitorować postęp prac. W lutym pojawiły się pierwsze wizualizacje, m.in. maszyny drążącej TBM. Kompletne urządzenie ma być zmontowana w Chinach najpóźniej w maju 2020 r. Następnie zostanie zdemontowane i przetransportowane w kilkuset elementach do Polski. Maszyna będzie miała tarczę o średnicy 12 m, a cała konstrukcja mierzyć będzie ponad 100 m i ważyć 2740 ton. Wykonawca właśnie zakończył wstępny wykop pod platformę roboczą dla budowy komory startowej TBM. 

Od grudnia prowadzona i na bieżąco aktualizowana jest galeria zdjęć. Są nawet ujęcia z powietrza. Do tego krótkie filmy, chronologicznie przedstawiające roboty budowlane. Interesujące, szczególnie dla tych, którzy rzadko bywają na ulicy Karsiborskiej. 

Komplet informacji o stałym połączeniu wysp Uznam i Wolin znajduje się tutaj

Autor: scie24
comments powered by Disqus