Sobota, 6 czerwca 2020r.

Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Gaz w liceum. Lekcje odwołane, pięć osób w szpitalu

Ewakuacja w Mieszku

Gaz w liceum. Lekcje odwołane, pięć osób w szpitalu

Foto: scie24

Substancję o nieustalonym pochodzeniu rozpylono dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Niedziałkowskiego. Uczniowie i pracownicy zostali ewakuowani, pięcioro uczniów trafiło do świnoujskiego szpitala. Sprawa wygląda na uczniowski wybryk. 

Pierwsze sygnały o rozpylonym na terenie placówki gazie pojawiły się tuż po długiej przerwie, krótko przed godziną 11:00. Uczniowie przebywający na parterze zaczęli mieć problemy z oddychaniem, po kilku minutach męczące dolegliwości odczuły prawie wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły. Dyrektor szkoły zarządził ewakuację. Lekcje zostały odwołane, a uczniowie zwolnieni do domu. 

Na miejscu pojawiły się służby ratownicze. Hospitalizacji wymagało pięcioro uczniów - wszyscy skarżyli się na niedrożność dróg oddechowych oraz bóle głowy. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Na tę chwilę nie udało się ustalić, jakiego rodzaju substancja pojawiła się na korytarzu szkoły ani kto był sprawcą nieszczęśliwych wydarzeń. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Autor: scie24
comments powered by Disqus