Piątek, 5 czerwca 2020r.

Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Bon Wyspiarza Seniora rusza od maja

Miasto

Bon Wyspiarza Seniora rusza od maja

Foto: BiK UM Świnoujście

– Tak, jak zapowiadałem od maja rusza kolejna już edycja bonu seniora – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Świadczenie w ramach tego bonu w wysokości 300 złotych otrzymają mieszkańcy, którzy ukończyli bądź w tym roku ukończą 65 lat i w chwili składania wniosku co najmniej od roku są mieszkańcami Świnoujścia.

Wczoraj na sesji radni przegłosowali uchwałę w te sprawie zgłoszoną przez Prezydenta Miasta.

Tak jak rok temu, świadczenie w ramach tzw. bonu seniora będzie wypłacane w kwocie 300 złotych. Przyjmowanie wniosków o jego przyznanie rozpocznie się po majówce, czyli 4 maja i potrwa do 31 lipca 2020 roku. 

– Wnioski będą przyjmowane w punkcie przyjęć, który tym razem będzie w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury. Tam też Seniorzy będą mogli uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który był jednym z inicjatorów wprowadzenia bonu seniorów.

Nad uchwałą w tej sprawie świnoujscy radni będą głosować już na jutrzejszej sesji (27 lutego 2020 r.). Na komisjach rady miasta, które odbyły się w tym tygodniu, projekt uchwały w sprawie bonu została jednogłośnie zaakceptowany.

– To już trzecia edycja tej formy pomocy świnoujskim Seniorom, a druga w której wypłacane będą konkretne pieniądze. Tym razem pod nazwą „Bon Wyspiarza Seniora” – mówi Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka.

Zgodnie z projektem uchwały, tak jak w poprzednich latach, Bon Wyspiarza Seniora będzie przyznawany osobom, które w 2020 roku ukończyły bądź ukończą 65 lat i w chwili składania wniosku mieszkają w Świnoujściu co najmniej od roku. Wnioski będą mogli składać sami Seniorzy albo ich ustawowi przedstawiciele.

Osoby, które mieszkają w Świnoujściu, ale nie są tu na stałe zameldowane do wniosku będą zobowiązane dołączyć dokumenty, które to uwiarygodnią. Mogą to być umowa najmu lub użyczenia mieszkania, umowa o pracę, umowa lub opłacone rachunki za energię, gaz, wodę, stacjonarny telefon, telewizję kablową, a także korespondencja od instytucji wypłacającej świadczenia (ZUS, MOPR).

Tak, jak w ubiegłym roku 300 złotych w ramach bonu będzie przelewane na konto uprawnione osoby (lub jest ustawowego przedstawiciela), a w przypadku niewskazania we wniosku rachunku bankowego - przelewem pocztowym. Wypłata nastąpi w ciągu 3 miesięcy od pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku. 

Inicjatorami wprowadzenia bonu seniora byli Prezydent Miasta oraz radni Stowarzyszenia Grupa Morska Cała Naprzód i Platformy Obywatelskiej.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus