Niedziela, 12 lipca 2020r.

Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zostań w domu! Harcerze pomogą

Miasto

Zostań w domu! Harcerze pomogą

Foto: Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP

Drodzy Mieszkańcy Świnoujścia. Jeden z punktów Prawa Harcerskiego mówi: Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. Od stulecia harcerstwo jest ruchem, który uczy odpowiedzialności za siebie i innych.

Stojąc w obliczu epidemii koronawirusa pełnoletni członkowie Związku Harcerstwa Polskiego już od kilku dni podejmują służbę starając się pomagać tym, którzy pomocy wymagają. Nasze działania koncentrują się przede wszystkim na osobach starszych, czy z wielu względów niesamodzielnych, które potrzebują wsparcia m.in. w zrobieniu zakupów, załatwianiu formalności w instytucjach czy realizowaniu recept w aptece.

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi harcerskimi seniorami. Jesteśmy też otwarci na mieszkańców naszego miasta.

Jeśli macie Państwo w swoim sąsiedzkim otoczeniu seniorów, albo inne osoby, które wymagają wsparcia, to prosimy o kontakt z nami.

W Hufcu Ziemi Wolińskiej ZHP grupę wsparcia dedykowaną osobom będącym w potrzebie tworzą dorośli harcerscy instruktorzy. Kontakt z nami jest możliwy na numery telefonów:

- Marek – 696-466-285
- Daniel – 533-121-318
- Maciej – 509-572-071

albo pisząc na adres: swinoujscie@zhp.pl

Jedna tylko ważna informacja. Wolontariusze ZHP niestety zgodnie z obowiązującą procedurą nie mogą wspierać osób objętych kwarantanną domową!

Autor: hm. Marek Niewiarowski
comments powered by Disqus