Sobota, 11 lipca 2020r.

Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Plażowy odkurzacz sprząta najszerszą plażę na polskim wybrzeżu

Miasto

Plażowy odkurzacz sprząta najszerszą plażę na polskim wybrzeżu

Foto: ŚOT

Rozpoczęło się gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Specjalna maszyna sprząta plażę. Wkrótce przyjadą tu turyści spragnieni ciepła po długiej zimie.

Polska nadmorska miejscowość Świnoujście zaczyna tętnić życiem. Pojawili się w niej pierwsi turyści. Restauracje na promenadzie są już otwarte, a na plaży wypoczywają plażowicze. To najszersza plaża na polskim wybrzeżu. Szerokość sięga tu w niektórych miejscach do 150 metrów, a długość 10 kilometrów. Tak duże kąpielisko, to spore wyzwanie dla ekip sprzątających. Tuż przed wakacjami, na piasek wyjeżdża specjalna maszyna, która dokładnie go przeczesuje.

Ma bardzo drobne sita. Jeśli ktoś zgubi obrączkę, to też powinna ją odsiać. Jest bardzo wydajna, oczyszcza i głaszcze piasek, aby turysta mógł wygodnie wypoczywać. Wyłapuje różne odpadki, takie jak niedopałki, patyki, czasami zdarza się, że na sito wpadają zagubione przedmioty - mówi Ewa Wileńska, Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz

Jak to działa?

OSIR dysponuje urządzeniem, które sprząta plażę nie tylko z wierzchu, ale także przesypuje piasek z głębszych warstw.Setki zębów ze stali nierdzewnej zamontowanych przeczesują piasek co sekundę, usuwając niechciane zanieczyszczenia. Maszyna jest w stanie wychwycić z piasku nawet najmniejsze przedmioty, takie jak szkło, niedopałki papierosów, pozostawiając piasek czysty, bezpieczny i zachęcający do plażowania. Plażowy odkurzacz w ciągu godziny sprząta 30 tys. metrów kwadratowych plaży. W sezonie wakacyjnym czesanie piasku odbywa się codziennie na różnych fragmentach plaży w Świnoujściu. Zabieg jest potrzebny, aby usunąć większe przedmioty zalegające w piasku, np. butelki czy puszki. Wykonuje to ciągnik z dołączoną maszyną, którą ciągnie za sobą.

Autor: ŚOT
comments powered by Disqus