Sobota, 11 lipca 2020r.

Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Na świnoujskich plażach i marinie. Od dziś pod Błękitną Flagą!

Miasto

Na świnoujskich plażach i marinie. Od dziś pod Błękitną Flagą!

Foto: BiK UM Świnoujście

Od dziś na obu kąpieliskach oraz marinie powiewają Błękitne Flagi. To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane jest najlepszym plażom na świecie za jakość wody, zarządzanie, bezpieczeństwo oraz działania edukacyjne i informacyjne.

– Chcemy, aby na naszych pięknych, szerokich i piaszczystych plażach wypoczywający czuli się bezpiecznie. Dlatego cały czas inwestujemy w infrastrukturę, coraz lepszy, nowocześniejszy sprzęt dla ratowników – mówi Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. – Wprowadzamy udogodnienia pozwalające na korzystanie z uroków naszych plaż także osobom mającym problemy z samodzielnym poruszaniem, czy matkom z wózkami.

Świnoujście – Uznam jest jedynym w Polsce kąpieliskiem, które Błękitną Flagę otrzymało w tym sezonie już po raz 15. z rzędu. Po raz 12. Przyznano ją również świnoujskiej marinie Basen Północny, a po raz pierwszy także kąpielisku Warszów.

O tym, które kąpieliska i mariny otrzymają Błękitną Flagę, co roku decyduje międzynarodowe jury w Kopenhadze. W tym roku oceniano aż 4500 tysiąca miejsc. W Polsce przyznano ją 25 kąpieliskom oraz 7 marinom.

Od minionego piątku kąpielisko Uznamie jest już strzeżone przez ratowników. A od najbliższego czwartku będzie pełna obsada na obu plażach – Uznam i Warszów. Nad bezpieczeństwem plażowiczów ratownicy czuwać będą codziennie od 10.00 do 18.00.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus