Sobota, 11 lipca 2020r.

Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zegar wodny już odlicza czas

Dzielnica nadmorska

Zegar wodny już odlicza czas

Foto: BIK UM Świnoujście

Ma ponad 3 metry wysokości, wodną kurtynę dookoła i cały jest podświetlony. Wodny zegar to kolejna nowa atrakcja na zmodernizowanej tzw. promenadzie historycznej. W czwartek, 25 czerwca został właśnie uruchomiony.

Na początku maja uruchomiono na nowej tzw. promenadzie historycznej pierwsze w Świnoujściu tężnie. Są oczywiście zasilane solanką ze świnoujskiego uzdrowiska. Stanęły na końcu zmodernizowanej promenady. Co ważne – korzystanie z tężni jest darmowe. Od początku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Nowością tej promenady są również oryginale świetlne ringi, a od wczoraj również wodny zegar.

Oficjalnie został uruchomiony wczoraj o godzinie 22.00. Wybór godziny nie był przypadkowy. Zegar jest bowiem cały podświetlony zmieniającymi się kolorowymi światłami, co najlepiej prezentuje się właśnie po zmierzchu. Cały jest też otoczony wodną kurtyną, w której przerwy pomiędzy strumieniami wskazują minuty. Strzałka ze spadającym strumieniem wody – godziny, a małe dysze w posadzce to sekundy.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus