Sobota, 11 lipca 2020r.

Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Najpiękniejsza plaża jest w Świnoujściu. Nasz kurort znowu zwyciężył

Ranking Onetu

Najpiękniejsza plaża jest w Świnoujściu. Nasz kurort znowu zwyciężył

Foto: scie24

Po raz dwunasty dziennikarze popularnego serwisu internetowego Onet.pl odwiedzili 60 miejscowości na polskim Wybrzeżu w poszukiwaniu tych o najlepszych walorach wypoczynkowych. Świnoujście od lat zbiera najwyższe noty, w tym sezonie ponownie okazało się bezkonkurencyjne.

Dziennikarze oceniają plaże, infrastrukturę noclegową, gastronomiczną i rozrywkową. W tym roku pojawiło się nowe kryterium rankingowe - "Covid". "Pod tym skrótem braliśmy dodatkowo pod uwagę działania poszczególnych miejscowości związanych z zapobieganiem czy też informowaniem turystów o zagrożeniu wirusem, dodawaliśmy punkty za szerokość (czyli de facto "pojemność" plaż), pozwalających zachowanie bezpiecznego dystansu. Z kolei odejmowaliśmy punkty za tłok na plażach, deptakach czy restauracjach. W tej kategorii można było uzyskać dodatkowe 10 punktów" - wyjaśniają metodologię autorzy rankingu. Świnoujście w tej kategorii zdobyło tylko 7 punktów, jednak walory samej plaży ponownie przeważyły w ocenie. W rankingu za samą wodę i piasek można było zdobyć połowę punktów, a te są u nas przecież bezkonkurencyjne.

Za Świnoujściem kolejne miejsca w zestawieniu zajęły Ustka, Łeba i Sopot. Międzyzdroje spadły o dwie pozycje w stosunku do ubiegłego roku - z 13. na 15. lokatę. 

Z całym rankingiem można zapoznać się tutaj.

Autor: scie24
comments powered by Disqus