Wtorek, 27 października 2020r.

Imieniny: Iwony, Sabiny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Budżet Obywatelski 2021. Zakończono przyjmowanie wniosków

Miasto

Budżet Obywatelski 2021. Zakończono przyjmowanie wniosków

Foto: BiK UM Świnoujście

20 propozycji złożono do Budżetu Obywatelskiego 2021. Teraz każdy jest sprawdzany pod względem formalno-prawnym i merytorycznym. Lista wniosków, na które będzie można głosować w BO 2021 zostanie opublikowana 22 września 2020.

– To już siódma edycja Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Za każdy razem ilość złożonych wniosków, a potem ilość oddanych głosów potwierdzają, że decyzja o jego wprowadzeniu była słuszną. Budżet Obywatelski sprawdza się w naszym mieście.

Lista wniosków z propozycjami, na które będzie można głosować w BO 2021, zostanie opublikowana na stronie internetowej Miasta Świnoujście www.swinoujscie.pl , Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świnoujście bip.um.swinoujscie.pl oraz podana do wiadomości w lokalnych mediach w poniedziałek 22 września. Tego też dnia rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 6 października 200.

Przewidywana kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski 2021 r. wyniesie 2 400 000,00 zł. Łączny koszt realizacji projektów inwestycyjnych tzw. twardych nie może przekroczyć 2 200 000,00 zł. Natomiast projektów o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym tzw. miękkich - kwoty 200 000,00 zł. 

Koszt realizacji jednego projektu tzw. twardego nie może przekroczyć 1 mln złotych, a miękkiego – 40 tys. złotych. Wniosek musi mieć poparcie 30 osób. Przed złożeniem formularza wniosku mieszkańcy Miasta mogli swój pomysł skonsultować merytorycznie z komórkami organizacyjnymi urzędu i jednostkami organizacyjnymi Miasta oraz uzyskać nieodpłatną pomoc w zakresie wstępnego oszacowania kosztu inicjatywy.

Więcej na temat BO 2021 można przeczytać na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świnoujście (zakładka Budżet Obywatelski).

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus