Wtorek, 15 czerwca 2021r.

Imieniny: Wita, Jolanty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Obwodnica wschodnia. Kolejny etap budowy

Miasto

Obwodnica wschodnia. Kolejny etap budowy

Foto: BIK Urząd Miasta Świnoujście

W obrębie skrzyżowania ulic Daszyńskiego i Steyera trwają prace przy budowie nowej drogi – 1,3 kilometrowej obwodnicy wschodniej. Gotowe są już sieci energetyczne i nowe podłączenia ulicznego oświetlenia. W znacznej części wykonano także sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej.

Trwają prace związane z budową nowego wylotu wód opadowych do kanału portowego. Pierwszy odcinek wraz z separatorem i osadnikiem jest już gotowy. Wcześniej wykonawca wyburzył stary wojskowy magazyn i trafostację, które kolidowały z trasą nowej drogi.

Obwodnica będzie biegła od ulicy Daszyńskiego przez Steyera do Karsiborskiej. To będzie nowe połączenie z przeprawy promowej „Centrum”, a później tunelu, do centrum miasta. Odciąży obecny dojazd ulicą Grunwaldzką. Będzie także połączeniem drogowym z nową Strefą Inwestycyjną Mulnik.
Oprócz wybudowania głównej jezdni, przebudowane zostaną skrzyżowania z istniejącymi bocznymi ulicami. Powstaną wydzielone zatoki autobusowe i parkingi przylegające do drogi. Wybudowane zostaną nowe chodniki oraz droga rowerowa. Będą nowe nasadzenia drzew i krzewów, zamontowane zostaną elementy tzw. małej architektury, czyli ławki, kosze, stojaki, wiaty przystankowe.


Wykonawcą inwestycji jest firma PORR z Warszawy. Ta sama, która jest liderem konsorcjum budującego tunel pod Świną. Koszt budowy obwodnicy (bez prac prowadzonych przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji) to 31,4 mln złotych, z czego niemal 10 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Nowa obwodnica ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku

Autor: BIK Urząd Miasta Świnoujście
comments powered by Disqus