Wtorek, 15 czerwca 2021r.

Imieniny: Wita, Jolanty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Park Zdrojowy. Wykonawca szykuje się do budowy placu i altany koncertowej

Miasto

Park Zdrojowy. Wykonawca szykuje się do budowy placu i altany koncertowej

Foto: BiK UM Świnoujście

W rewitalizowanej, kolejnej części Parku Zdrojowego, pracownicy układają właśnie tzw. opaski z kostki granitowej wzdłuż nowo wytyczonych alejek. Na dniach rozpoczną budowę placu z altaną koncertową. Podobną do tej, jaka była tam przed wojną.

Plac z altaną ma być centralnym punktem te części parku, miejscem spotkań, kameralnych koncertów itp.

Przypomnijmy. Obecna rewitalizacja obejmuje 11 hektarów Parku Zdrojowego pomiędzy ulicami Chrobrego, Krzywoustego, Sienkiewicza i Monte Cassino. Wcześniej podobną metamorfozę przeszła – przez lata zaniedbana – część parku pomiędzy ulicami Chrobrego i Jachtową. W aktualnie rewitalizowanej części powstają nowe alejki, wyłożone częściowo żwirem, a po bokach kostką. Odtworzona zostanie także fontanna, tzw. poidełko. A od strony ulicy Krzywoustego, gdzie dziś leżą jeszcze hałdy piachu, powstanie nowy plac zabaw dla dzieci.

Wykonawca zaczął od uporządkowania zieleni, wytyczenia na nowo alejek oraz prac związanych z położeniem sieci wodno – kanalizacyjnej i energetycznej, która będzie zasilała nowe latarnie. W zakresie prac jest również wykonanie nowych nasadzeń drzew, krzewów oraz roślin jednorocznych w rabatach, jakie mają powstać przy alei biegnącej od ulicy Chrobrego do placu koncertowego z altaną. Teraz pracuje przy alejkach, a wkrótce rozpocznie budowę wspomnianego już placu z altaną.

Inwestycja jest dofinansowana z Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia Pomorze Przednie/Branderburgia/Polska. Wartość inwestycji (kwalifikowana) to 1,5 mln euro, z czego kwota dofinansowania wynosi 1,3 mln euro.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus