Wtorek, 26 stycznia 2021r.

Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Bon Seniora. Już ponad 2500 osób otrzymało świadczenie od miasta

Miasto

Bon Seniora. Już ponad 2500 osób otrzymało świadczenie od miasta

Foto: pasja1000 / pixabay

Od 3 sierpnia, kiedy ruszyło przyjmowanie zgłoszeń na Bon Wyspiarza Seniora, do dziś wpłynęło ponad siedem tysięcy wniosków. Wypłaty otrzymało już 2540 osób.

Pozostałe wnioski wciąż są rozpatrywane. Uprawnieni do otrzymania świadczenia, to osoby zamieszkujące na terenie Gminy Miasto Świnoujście, które w 2020 r. ukończyły lub ukończą co najmniej 65 rok życia. Osoby zamieszkujące na terenie Świnoujścia, ale nie posiadające zameldowania zobowiązane są do złożenia dodatkowych dokumentów potwierdzających fakt zamieszkiwania np. umowę najmu lub użyczenia lokalu, umowę o pracę, umowę lub opłacone rachunki za energię, gaz, wodę, telefon stacjonarny, telewizję kablową, korespondencję od instytucji wypłacającej świadczenie. Po weryfikacji i rozstrzygnięciu o przyznaniu świadczenia, najpóźniej w okresie trzech miesięcy, wypłata nastąpi na wskazany we wniosku rachunek bankowy. W przypadku nie wskazania we wniosku rachunku wypłata świadczenia nastąpi przekazem pocztowym. 

Wnioski na Bon Wyspiarza Seniora przyjmowane będą do 2 października 2020 r. Seniorów, którzy wciąż czekają na wypłatę, prosimy o wyrozumiałość. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus