Sobota, 31 października 2020r.

Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zakład Opieki Długoterminowej. Kończą montować okna

Miasto

Zakład Opieki Długoterminowej. Kończą montować okna

Foto: BiK UM Świnoujście

Na budowie nowego Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej wykonawca zakończył już roboty murowe i żelbetowe budynku. Gotowe są także posadzki i tynki wewnątrz obiektu. Budowa ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Obecnie stan zaawansowania prac wynosi 65 procent. Trwa montaż okien i świetlików w dachu, które będą dodatkowym źródłem naturalnego światła. Instalowane są sieci wodno – kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, wentylacji i elektryczna. Dachy płaskie są już pokryte. Teraz wykonawca pokrywa dachy skośne.

ZOD zastąpi dotychczasowy Zakład Opieki Długoterminowej przy ulicy Żeromskiego. Powstaje na działce o powierzchni 1,22 ha. Niezależne i nieprzechodnie oddziały, dobra izolacja od hałasu, duży dostęp naturalnego światła, pomieszczenia zapewniające pacjentom intymność i domową atmosferę oraz modułowość obiektu, co pozwoli na jego łatwą rozbudowę – tak w skrócie ma wyglądać ten obiekt. Będzie mógł przyjąć 83 pensjonariuszy.

Koszt budowy to 33,4 mln złotych. 

Wykonawcą jest firma Mirbud ze Skierniewic, która sprawdziła się już w Świnoujściu budując nowe przedszkole miejskie, przebudowując ulicę Bydgoską. Aktualnie (oprócz ZOD) buduje także kompleks sportowo - rekreacyjny Uznam Arena przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Gdyńskiej.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus