Sobota, 31 października 2020r.

Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Dzień bez Samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska i znakowanie rowerów

Miasto

Dzień bez Samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska i znakowanie rowerów

Foto: Bartek Wutke / archiwum

We wtorek, 22 września Dzień bez Samochodu. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz zachęca, by zostawić auta w domu i wybrać alternatywne środki transportu - rower lub komunikację miejską. Przez cały dzień miejskimi autobusami jeździć można będzie za darmo.

- Już kilkukrotnie zachęcaliśmy mieszkańców Świnoujścia do pozostawienia tego dnia auta w domu i wybrania innych środków transportu - mówi Janusz Żmurkiewicz, Prezydent Świnoujścia. - We wtorek, kiedy przypada Dzień bez Samochodu, można przecież zdecydować się na podróż do pracy rowerem lub skorzystać z komunikacji miejskiej, która tego dnia jest bezpłatna.

Dzień bez Samochodu to ekologiczne święto obchodzone w wielu krajach. Odbywa się w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa właśnie w Świnoujściu. Wydarzenie ma wspierać proekologiczne idee i wpływać na zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez samochody. Niektóre miasta zamykają wówczas centralne ulice dla samochodów.

To nie jedyna ekologiczna atrakcja, z której tego dnia będzie można skorzystać w Świnoujściu. Od godz. 11 do 13 policja znakować będzie rowery na pl. Wolności. Wystarczy pojawić się z dowodem zakupu roweru i zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą. W tym czasie obok odbywać się będzie prezentacja zalet elektrycznego auta. Również we wtorek ekoturyści mogą liczyć na 50 % zniżki podczas zwiedzania Fortu Gerharda i Podziemnego Miasta.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus