Sobota, 31 października 2020r.

Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Apel do mieszkańców w sprawie wizyt w Urzędzie Miasta Świnoujście

Miasto

Apel do mieszkańców w sprawie wizyt w Urzędzie Miasta Świnoujście

Foto: scie24

W związku z zagrożeniem koronawirusem, Prezydent Miasta zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby jeśli tylko to możliwe, ograniczyć wizyty w budynkach Urzędu Miasta Świnoujście do niezbędnego minimum. 

Apel Prezydenta ma związek ze zwiększoną w ostatnich dniach, liczbą zakażeń COVID-19 w całym kraju. 

- Świnoujście jest, jak dotąd, stosunkowo „bezpiecznym” miastem jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa - mówi Janusz Żmurkiewicz, Prezydent Świnoujścia. - Poza pojedynczymi przypadkami, nie mamy u nas ognisk wirusa, przez które moglibyśmy wejść do żółtej lub czerwonej strefy zagrożenia, a mieszkańcy byliby narażeni na dodatkowe obostrzenia. Dlatego apelujemy do mieszkańców o rozsądek i odpowiedzialność. 

Wizyty w Urzędzie najlepiej ograniczyć do niezbędnego minimum. Można załatwić sprawę urzędową za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej i przekazać dokumenty do Urzędu w formie elektronicznej. W tym celu konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika na platformie ePUAP. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się pod linkiem: bip.um.swinoujscie.pl.

Jeśli jednak konieczne jest osobiste załatwienie sprawy, to najlepiej - jeśli tylko to możliwe - zrobić to w pojedynkę.

Zanim zdecydujemy się na wizytę w Urzędzie, warto skorzystać z poniższych numerów telefonów, by ustalić szczegóły: bip.um.swinoujscie.pl.

Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Świnoujście z dnia 3 sierpnia 2020 r., na terenie Urzędu Miasta obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz stosowania płynu do dezynfekcji rąk. Obowiązek ten dotyczy wszystkich pracowników oraz osób przychodzących do Urzędu.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus