Sobota, 31 października 2020r.

Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Warszów ma 1,5 km nowej drogi rowerowej

Miasto

Warszów ma 1,5 km nowej drogi rowerowej

Foto: BiK UM Świnoujście

Nowa droga rowerowa biegnie wzdłuż ulicy Barlickiego i łączy się z już istniejącą drogą dla rowerów przy tej ulicy. Docelowo będzie częścią całego układu dróg rowerowych zaprojektowanych w ramach inwestycji związanych z przebudową dróg do portu.

Niemal 550 metrów nowego odcinka to wspólny ciąg pieszo – rowerowy. Wykonawca zakończył już prace budowlane i położył nawierzchnię na ostatnich metrach. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe np. nasadzenie zieleni. Wykonawca zapowiada, że w najbliższych dniach zgłosi inwestycję do odbioru.

Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Barlickiego jest częścią programu inwestycyjnego pn. "Budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego". Wykonawcą była firma EUROVIA Polska z Kobierzyc, która została wybrana w przetargu. Koszt inwestycji to ponad 2 mln złotych, z czego ponad 1,3 mln złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus