Piątek, 4 grudnia 2020r.

Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Na Warszowie. Osiedlowy mini park i plac zabaw już gotowe

Miasto

Na Warszowie. Osiedlowy mini park i plac zabaw już gotowe

Foto: BiK UM Świnoujście

Wykonawca dotrzymał umowy i zgłosił zakończenie prac na budowie osiedlowego mini parku i placu zabaw podwórkowych przy zbiegu ulic Norweskiej i Ludzi Morza. Kilka tygodni temu tuż obok powstał tam pumptrack.

Zarośnięty dotąd i zapuszczony teren staje się na Warszowie atrakcyjnym miejscem do zabaw i wypoczynku. Osiedlowy mini park i plac zabaw wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wniosek o powstanie takiego miejsca złożyła mieszkanka tej części miasta i radna Sylwia Marszałek. W głosowaniu poparło ją 751 mieszkańców. 

Intencją powstania mini parku i placu było spowodowanie, aby młodsi i starsi, jak najwięcej czasu spędzali na powietrzu. Zieleń na zarośniętym dotąd terenie została uporządkowana, wytyczono alejki między drzewami, postawiono ławki i kosze na śmieci. Na części już wyrosła nowo posadzona trawa, na pozostałej została posiana i na dniach powinna zacząć kiełkować.

Na samym placu zabaw, oprócz huśtawek i innych urządzeń do zabawy, stolika do gry w popularnego „Chińczyka”, są również miejsca do gier/zabaw podwórkowych. Takich jak tor do gry w kapsle, klasy i inne. Jest też wiata z miejscami do siedzenia i stołami, stojaki na rowery itp.

Wykonawcą inwestycji, wraz z przygotowaniem terenu, była firma "Projekt i Realizacja" z Poznania, która została wybrana w przetargu. Całkowity koszt zamknął się kwotą 853 tys. złotych. Wykonawca zgłosił już zakończenie prac i wkrótce rozpocznie się procedura odbioru. 

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus