Piątek, 4 grudnia 2020r.

Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Są pieniądze dla przedsiębiorców

Tarcza Antykryzysowa

Są pieniądze dla przedsiębiorców

Foto: kaicho20 / pizabay

Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu informuje, iż w ramach tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z dofinansowania do wynagrodzeń dla pracowników.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, zatrudniający osoby na podstawie umowy o pracę, umowy o pracę nakładczą, umowy zlecenia, innej umowy o świadczenie usług.

Jaką kwotę dofinansowania może otrzymać przedsiębiorca, jeżeli zatrudnia pracowników?

W przypadku spadku obrotów o co najmniej 30%

Może otrzymać kwotę stanowiącą sumę 50% wynagrodzeń poszczególnych pracowników wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnych od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 50 % kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy.

W przypadku spadku obrotów o co najmniej 50%

Może otrzymać kwotę stanowiącą sumę 70% wynagrodzeń poszczególnych pracowników wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnych od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 70% kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy.

W przypadku spadku obrotów o co najmniej 80%

Może otrzymać kwotę stanowiącą sumę 90% wynagrodzeń poszczególnych pracowników wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnych od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 90 % kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy.

Więcej informacji:

www.swinoujscie.praca.gov.pl

nr tel. 91-321-97-71

Autor: PUP Świnoujście
comments powered by Disqus