Piątek, 4 grudnia 2020r.

Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Świnoujście najlepsze w turnieju miast i gmin. Pieniądze od ministra

Miasto

Świnoujście najlepsze w turnieju miast i gmin. Pieniądze od ministra

Foto: scie24

Dzięki znakomitemu wynikowi w XXVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin, Świnoujście otrzymało 6 tysięcy złotych na dofinansowanie imprezy sportowo-rekreacyjnej z budżetu Ministerstwa Sportu. Nasze miasto zajęło I miejsce podczas XII Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich od ponad dwudziestu lat organizuje ogólnopolskie edycje Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W ostatniej dekadzie wydarzenia odbywały się w rozszerzonej formie, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W tym roku, w związku ze stanem epidemii, Federacja postanowiła zmienić tradycyjny termin rozgrywania turnieju. W Świnoujściu odbywał się on w dniach 1 - 7 października. W ciągu tygodnia w mieście odbyło się 130 imprez sportowych, w których wystartowało 8241 osób. Były to m.in. spotkania biegowe, ćwiczenia ruchowe, gimnastyka przedszkolna, test Coopera, biegi na różnych dystansach, egzaminy karate, treningi rowerowe. W wydarzeniach wzięły udział kluby sportowe i placówki oświatowe, uczniowie świnoujskich liceów, przedszkolaki.

Efektem tego szerokiego zaangażowania było zajęcie I miejsca w grupie IV w klasyfikacji generalnej XII Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXVI Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2020 r. W związku z tym miasto Świnoujście otrzymało dofinansowanie w kwocie 6 tysięcy złotych z budżetu Ministerstwa Sportu na organizację pikniku sportowo-rekreacyjnego w ramach hasła „Sport kluczem do zdrowia”.

- Chciałbym podziękować prowadzącym placówki oświatowe, kluby sportowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” i oczywiście samym zawodnikom, bo to dzięki nim możemy dziś pochwalić się zdobyciem wysokiej pozycji oraz ministerialnej dotacji na kolejne sportowe wydarzenia - mówi Zastępca Prezydenta Paweł Sujka. - Nie zapominajmy jednak, że wysoka pozycja i dotacja, to jedna strona medalu, ale ta druga - ważniejsza - to kondycja fizyczna naszych mieszkańców, którą zapewnia im uprawianie różnych dyscyplin sportowych.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus