Piątek, 4 grudnia 2020r.

Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Warszów. Jest wykonawca projektu przebudowy ulicy Ludzi Morza

Miasto

Warszów. Jest wykonawca projektu przebudowy ulicy Ludzi Morza

Foto: BiK UM Świnoujście

Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM Ryszard Kowalski ze Szczecina wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ulicy Ludzi Morza w ramach zadania „Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu.” To druga największa - po tunelu pod Świną - inwestycja w naszym mieście.

Szacunkowa wartość całego projektu ”Sprawny i przyjazny środowisku dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu” wynosi około 140 mln złotych, z czego unijna dotacja to aż 122 mln złotych. A to sprawia, że całe zadanie będzie nie tylko największą po tunelu inwestycją drogową, ale także inwestycją, która po stałym połączeniu otrzymała największą unijną dotację w historii Świnoujścia.

W sumie zadanie obejmie niemal 13 kilometrów dróg na prawobrzeżu:

- przebudowę ul. Barlickiego pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Wolińską i Dworcową, 
- budowę nowego odcinka drogi łączącej ulicę Barlickiego z drogą krajową nr 3, 
- przebudowę ul. Ludzi Morza pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Barlickiego i nowoprojektowaną drogą (tzw. obwodnicą Bazy Las) 
- przebudowa drogi ul. Ku Morzu od bramy wjazdowej do portu do falochronu wschodniego
- budowa odcinka drogi (tzw. obwodnicy Bazy Las) pomiędzy drogą krajową nr 3 a ulicą Ludzi Morza.

Przetarg na wykonanie projektów dla inwestycji został podzielony na kilka części, tak by możliwie skrócić czas zaprojektowania wszystkich dróg obejmujących to zadanie. Poszczególne projekty przebudowy wykonają firmy z Polski i Francji. A wybrana teraz szczecińska pracownia DIM zastąpi firmę MBZ Andler z Włocławka, która nie wywiązywała się z zadania i dlatego Miasto zerwało z nią umowę. 

W nowym przetargu startowały 4 firmy. Wybrana przez komisję przetargową oferta DIM opiewa na 270 tys. 280 złotych. Projekty mają być gotowe w przyszłym roku i w przyszłym roku Miasto planuje uzyskać wszystkie pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia robót. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus