Piątek, 4 grudnia 2020r.

Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Chryzantemy trafią na plac Słowiański i do mieszkańców

Miasto

Chryzantemy trafią na plac Słowiański i do mieszkańców

Foto: MrGajowy3 / pixabay

3,5 tysiąca chryzantem w doniczkach Miasto odbierze od świnoujskich producentów. Część z nich ozdobi plac Słowiański. Reszta trafi do mieszkańców.

Kwiaty będzie można otrzymać jutro (wtorek 10 listopada) i w czwartek (12 listopada), w godzinach 11.00-15.00 (bądź do wyczerpania roślin) na placu Mickiewicza przed urzędem miasta (część placu bliżej domu kultury). Prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa (zakryte usta i nos, dezynfekcja dłoni).

Po ograniczeniach w związku z pandemią, które dotknęły producentów i sprzedawców chryzantem, Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła skup kwiatów od zainteresowanych podmiotów. Aby wykorzystać chryzantemy skupione od rodzimych producentów, Prezydent Miasta Świnoujście zdecydował, że odbierze od nich kwiaty, za które zapłaciła Agencja. Część roślin ozdobi plac Słowiański z okazji Dnia Niepodległości. A większość zostanie podarowana mieszkańcom miasta.

– Będą mogli je posadzić na balkonach, w ogródkach, przed domami – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Dzięki temu chryzantemy się nie zmarnują, a nasze miasto – przynajmniej przez jakiś czas – będzie kolorowe.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus