Sobota, 16 stycznia 2021r.

Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Uznam Arena. Roboty już odebrane

Miasto

Uznam Arena. Roboty już odebrane

Foto: BiK UM Świnoujście

Nowy obiekt sportowo - rekreacyjny na mapie naszego miasta - Uznam Arena - jest już po pierwszym odbiorze. Wykonawca ma już także pozwolenie na użytkowanie, które wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. A to oznacza, że lada dzień rozpocznie się odbiór ostateczny - czyli w fachowym języku - odbiór przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia.

W pierwszej połowie stycznia 2021 roku Uznam Arena zostanie przekazana w administrację Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "Wyspiarz". Niestety w tej chwili nie wiadomo, kiedy będzie można korzystać z obiektu. To uzależnione jest od poluzowania obostrzeń rządu w związku z Covid-19.

Poniższe zdjęcia zostały wykonane 7 grudnia 2020.

W obiekcie są baseny (niecka dla dzieci i dorosłych; ta druga z ruchomym dnem, dzięki czemu można regulować głębokość), siłownia, sala sportowa z miejscami dla publiczności i ścianką wspinaczkową (ścianka powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego). Dodatkowe boisko znajduje się także na zewnątrz budynku. Uznam Arena jest łącznikiem połączona z sąsiadującą szkołą - Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. Jednym z etapów inwestycji (już zakończonym) była także rozbudowa samej szkoły. Placówka powiększyła się o nowoczesną, w pełni wyposażoną pracownię gastronomiczną wraz z zapleczem kuchennym, zapleczem sanitarnym oraz trzy nowe sale wykładowe. 

Wykonawcą inwestycji jest dobrze już znana na świnoujskim rynku firma MIRBUD ze Skierniewic. MIRBUD był już u nas wykonawcą nowego przedszkola miejskiego przy ulicy Bydgoskiej, modernizacji samej ulicy Bydgoskiej. Aktualnie buduje również Zakład Opieki Długoterminowej, także przy ulicy Bydgoskiej.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus