Poniedziałek, 1 marca 2021r.

Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę

Miasto

Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę

Foto: BiK UM Świnoujście

Niskie temperatury zagościły w Świnoujściu na dłużej. Największe spadki odczuwalne są w godzinach wieczornych i nocnych. To trudny czas szczególnie dla osób bezdomnych. Są narażeni na wychłodzenie organizmu, a nawet śmierć.

W związku warunkami atmosferycznymi, świnoujska Straż Miejska prowadzi akcję kierowania osób bezdomnych do ogrzewalni przy ulicy Portowej. Dzięki interwencji Urzędu Miasta, ogrzewalnia będzie otwarta przez najbliższe dwa tygodnie od godz. 16 do 8 rano. Osoby potrzebujące otrzymają również ciepły posiłek. Jeśli mróz nie odpuści również w następnych tygodniach, godziny funkcjonowania ogrzewalni pozostaną bez zmian.

– Zwracamy się również z prośbą do mieszkańców, by w miarę możliwości informowali osoby bezdomne, szukające schronienia na klatkach schodowych, o możliwości ogrzania się na ul. Portowej – mówi Rafał Marciszewski ze Straży Miejskiej.

W ostatnich dniach Straż Miejska wizytuje miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne: altanki na działkach, bunkry, zdewastowane budynki, pustostany. Osoby te są informowane o możliwości skorzystania z pomocy, miejscu gdzie mogą skorzystać z noclegu. W ogrzewalni przy ul. Portowej przygotowano miejsca dla tych osób, które pomimo trudnych warunków pogodowych, nie chcą przez okres zimy mieszkać w schronisku. 

Przydatne numery telefonów:

Tel. alarmowy 997 lub 112
Straż Miejska tel. 91 321 99 40
Pogotowie ratunkowe 999
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 800 170 010
Schronisko dla Osób Bezdomnych ul. Portowa 10 tel. 512 032 445 lub 512 032 448

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus