Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zobacz, jak wygląda nowy Zakład Opieki Długoterminowej

Miasto

Zobacz, jak wygląda nowy Zakład Opieki Długoterminowej

Foto: BiK UM Świnoujście

Obiekt jest już gotowy w 95 procentach. Placówka będzie przeznaczona dla osób z przewlekłymi chorobami, które wymagają stałej opieki medycznej. Zastąpi dotychczasowy zakład przy ulicy Żeromskiego. ZOD powstał przy ulicy Bydgoskiej. W oddziale opiekuńczo-leczniczym będą 83 łóżka dla pensjonariuszy. W budynku są też gabinety do rehabilitacji. Każdy pokój dla pensjonariuszy ma swoją łazienkę. 

- Z tych na parterze można bezpośrednio wyjść na patio/dziedziniec, który będzie zagospodarowany tak, aby służył wypoczynkowi – dodaje Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska.

 Jest jadalnia, sala do wypoczynku, spotkań czy oglądania telewizji.  Przy budowie zastosowano takie rozwiązania, które zapewniają duży dostęp do wnętrza naturalnego światła.

Wykonawcą jest firma MIRBUD ze Skierniewic. 

- To sprawdzony wykonawca na świnoujskim rynku budowlanym – mówi Barbara Michalska. 

Wybudował już u nas nowe przedszkole miejskie przy ulicy Bydgoskiej, kompleks sportowo – rekreacyjny Uznam Arena przy ulicy Grodzkiej, przebudował samą ulicę Bydgoską i rozbudował Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Grunwaldzkiej.

Umowę na budowę ZOD Miasto podpisało już w maju 2018 roku. Zgodnie z nią, obiekt miał być gotowy w styczniu 2020 roku. I pewnie by tak było. Jednak inwestycję zablokowały protesty dotyczące wycinki drzew, niezbędnej aby powstał obiekt. Sprawa trafiła do sądu, gdzie przyznano rację Miastu. Wszystko to jednak trwało i spowodowało konieczność przesunięcia terminu.

Obecnie na inwestycji trwają już ostatnie prace. M.in.:

- rozruch instalacji wentylacji mechanicznej w całym obiekcie
- rozruch instalacji c.o.
- próby instalacji elektrycznych
- uruchomianie sieci internetowych, dozoru kamer, systemów kontroli dostępu

Kończą się ostatnie roboty drogowe oraz związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku, w tym kolejne nasadzenia zieleni. 

Koszt budowy ZOD to ponad 34 mln złotych. Obiekt powstał w takiej formule, aby w razie potrzeby można go było rozbudować. 

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus