Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Nowy odcinek ulicy Jachtowej

Inwestycje

Nowy odcinek ulicy Jachtowej

Foto: BiK UM Świnoujście

Poznańska firma „Projekt i Realizacja” wygrała przetarg na budowę tzw. pieszo-jezdni na odcinku ulicy Jachtowej – od bramy Parku Zdrojowego do Fortu Zachodniego. Po podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy wykonawca będzie miał na wykonanie tego zadania siedem miesięcy. 

Odcinek ma ponad 300 metrów. Będzie przebudowany tak, aby bezpiecznie mogli poruszać się po nim zarówno piesi, jak i rowerzyści oraz zmotoryzowani. Nawierzchnia będzie wykonana z gładkiej kostki kamiennej. Wybudowanych będą 54 miejsca parkingowe.

Pieszo – jezdnia będzie odcinkiem, który połączy już istniejącą drogę pieszo – rowerową „Nad Świną” z kolejnym planowanym odcinkiem drogi rowerowej, czyli wzdłuż ulicy Jachtowej, Rogozińskiego i Wybrzeża Władysława IV, aż do przeprawy promowej „Warszów”. 

Tym samym powstanie wielokilometrowa trasa rowerowa, którą będzie można przejechać od ulicy Bałtyckiej i trasy transgranicznej, wzdłuż całej promenady, ulicy Uzdrowiskowej, Jachtowej aż do przeprawy promowej.

W przetargu na pieszo-jezdnię startowały 2 firmy: Eurovia Polska oraz Projekt i Realizacja. Wybrana oferta opiewa na 1,5 mln złotych.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus