Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Ulica Jachtowa. Eurovia wybuduje drogę dla rowerów i chodnik

Miasto

Ulica Jachtowa. Eurovia wybuduje drogę dla rowerów i chodnik

Foto: BiK UM Świnoujście

Firma Eurovia Polska S.A. wygrała przetarg na budowę drugiego odcinka drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Jachtowej. To w sumie ponad 1,3 km trasy prowadzącej od bramy parkowej przy ulicy Jachtowej do Wybrzeża Władysława IV. 

Prace będą przebiegały równolegle z przebudową pierwszego odcinka ulicy Jachtowej, czyli od Fortu Zachodniego do bramy Parku Zdrojowego. Powstanie tam pieszo-jezdnia, którą bezpiecznie będą mogli poruszać się piesi, rowerzyści oraz zmotoryzowani. Wykona ją poznańska firma „Projekt i Realizacja”. 

Cała trasa wzdłuż ulicy Jachtowej będzie miała ponad 1,6 kilometra. Połączy z jednej strony już istniejącą drogą pieszo – rowerową „Nad Świną”, a z drugiej będzie biegła aż do przeprawy promowej „Warszów”. 

W sumie dzięki tej inwestycji powstanie wielokilometrowa trasa rowerowa, którą będzie można przejechać od ulicy Bałtyckiej i trasy transgranicznej, wzdłuż całej promenady, ulicy Uzdrowiskowej, Jachtowej aż do przeprawy promowej (zobacz na mapie).

Podpisanie umowy z wykonawcą i przekazanie placu budowy jeszcze w kwietniu. N a zakończenie prac wykonawca będzie miał 210 dni.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus