Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zmiany w SPP. Z kartą mieszkańca pierwsze pół godziny parkowania za darmo

Miasto

Zmiany w SPP. Z kartą mieszkańca pierwsze pół godziny parkowania za darmo

Foto: scie24

Radni na najbliższej, zaplanowanej na piątek, sesji nadzwyczajnej zdecydują o wprowadzeniu 30 minut darmowego parkowania dla mieszkańców Świnoujścia korzystających z karty mieszkańca.

– To już druga próba wprowadzenia zniżek dla mieszkańców Świnoujścia – pierwsza w maju tego roku nie powiodła się, wtedy Komisja Gospodarki i Budżetu odrzuciła projekt Klubu Koalicji Obywatelskiej wprowadzający zmiany. Nie poddajemy się, mam nadzieję, że tym razem radni zmienią zdanie i pół godziny darmowego parkowania dla mieszkańców korzystających z karty mieszkańca zostanie uchwalone. Czas wprowadzić świnoujską Kartę Mieszkańca w życie – mówi przewodniczący Klubu Koalicji Obywatelskiej Jan Borowski.

– Karta mieszkańca, o którą jako radni staramy się od wielu lat, została jednogłośnie uchwalona przez Radę Miasta w grudniu 2019 roku, czas aby mieszkańcy mogli z niej skorzystać, wprowadzenie półgodzinnego parkowania w ramach SPP jest dobrym pomysłem na rozpropagowanie karty – dodaje przewodnicząca Rady Elżbieta Jabłońska.

Autor: Jan Borowski
comments powered by Disqus