Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zobacz, jak powstają mozaiki na Promenadę Zdrowia

Miasto

Zobacz, jak powstają mozaiki na Promenadę Zdrowia

Foto: BiK UM Świnoujście

W pracowni mozaiki Justyny Klimczewskiej (woj. mazowieckie) trwają prace na mozaikami obrazów czterech świnoujskich artystów. Gotowe będą kolejną ozdobą Promenady Zdrowia. Ich montaż autorka planuje w drugiej połowie sierpnia. 

Kolorowe mozaiki będą przedstawiały obrazy świnoujskich artystów Zofii Kuglin, Jana Bociągi, Tadeusza Zielińskiego oraz Jerzego Pawełczyka. Fundatorami wszystkich mozaik są firmy PORR, Mirbud oraz Instalatorstwo Elektryczne Arkadiusz Sienkiewicz ze Świnoujścia. Natomiast samych twórców zaproponował znany świnoujski artysta Andrzej Pawełczyk. Przy wyborze kierował się ich dorobkiem. Zaproponowani przez niego artyści znani są nie tylko lokalnie. Ich prace wystawiane były w wielu galeriach w kraju i nie tylko.

– Teraz ich prace będą uwiecznione w przestrzeni publicznej i każdy będzie mógł je zobaczyć – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska.

Na mozaiki składające się z tysiąca drobnych szklanych elementów obrazy przenosi Justyna Klimczewska. To jej autorstwa jest piękna mozaika obrazu Jana Bociągi, która zdobi jedną ze ścian basenów w kompleksie Uznam Arena przy ulicy Grodzkiej. Justyna Klimczewska jest absolwentką ASP w Warszawie. Jak mówi, układanie mozaik to jej prawdziwa pasja. Ma w tym wieloletnie doświadczenie.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus