Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu: przed nami sporo zmian

Miasto

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu: przed nami sporo zmian

Foto: BiK UM Świnoujście

W związku z przebudową ulicy Grunwaldzkiej - jak informowaliśmy wcześniej - nastąpi tymczasowe całkowite zamknięcie dla ruchu przygranicznego fragmentu ulicy. 

Okresowo nie będzie możliwy również przejazd rowerzystów przez ten odcinek, wobec czego ruch rowerowy od strony niemieckiej kierować się powinien np. w stronę wału do wjazdu na ulicę Krzywą i ulicą Krzywą do otwartej części ulicy Grunwaldzkiej. Ruch pozostałych pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 7,5 t i autobusów odbywać się będzie mógł przez Ahlbeck.

Zapewniony będzie dojazd do Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Przystanek autobusowy w tym rejonie będzie nieznacznie przesunięty w kierunku ulicy Krzywej. Jednocześnie wyłączony z ruchu będzie odcinek ulicy Grunwaldzkiej pomiędzy ulicą Mazowiecką a ulicą Wielkopolską – objazd wyznaczony będzie ulicami Mazowiecką, Drawską, Wielkopolską, wobec czego szczególnie uczulamy na niepozostawianie pojazdów zaparkowanych w nieprawidłowy sposób, który mógłby utrudnić przejazd autobusów objazdową trasą. 

Tymczasowy dojazd do parkingu przy ul. Grunwaldzkiej 41 zapewniony będzie chodnikiem po południowo-wschodniej stronie do skrzyżowania Grunwaldzka-Wielkopolska (piesi skierowani będą na chodnik po północno-zachodniej stronie ulicy na tym odcinku). Dojazd do ul. Krzywej 1a-1e będzie możliwy od strony ulicy Mazowieckiej. Wykonawca będzie udostępniał dojazd do poszczególnych posesji przy wyłączonych z ruchu odcinkach dróg (Krzywa 1, Grunwaldzka 34, Grunwaldzka 37) i na bieżąco będzie w kontakcie z mieszkańcami posesji w kwestii przewidywanych utrudnień. 

Pomiędzy ulicą Mazowiecką a Krzywą prowadzone będą roboty na jezdni, wobec czego zostanie wykonana tymczasowa jezdnia w miejscu istniejącego ciągu pieszo-rowerowego po północno-zachodniej stronie ulicy, ruch pojazdów odbywał się będzie na niej wahadłowo z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej, a dla pieszych na tym odcinku ulicy Grunwaldzkiej zostanie przygotowany tymczasowy chodnik po południowo-wschodniej stronie ulicy. Przystanek z tego odcinka ulicy Grunwaldzkiej zostanie tymczasowo przeniesiony na ulicę Mazowiecką, natomiast przystanki z ulicy Krzywej i z ulicy Mazowieckiej zostaną nieznacznie przesunięte w głąb tych ulic. Dla linii numer 2, w związku z omijaniem na objazdowej trasie w kierunku Wydrzan przystanku przy skrzyżowaniu Wielkopolska-Grunwaldzka, zostanie również zapewniony tymczasowy przystanek w rejonie skrzyżowania Wielkopolska-Drawska. 

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus