Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Trwa przebudowa ul. Gradowej w Przytorze

Miasto

Trwa przebudowa ul. Gradowej w Przytorze

Foto: BiK UM Świnoujście

Na całym przebudowywanym odcinku wykonana została wymiana sieci wodociągowej w ramach robót ZWIK. W najbliższych dniach planowane jest wykonie nowych przyłączy i włączenie odbiorców.

Na odcinku od placu do zawracania do skrzyżowania z ul. Tęczową została wykonana nawierzchni drogi z kostki betonowej wraz z wyniesionym skrzyżowaniem. Wykonane również zostały prace związane z ułożeniem nawierzchni chodników i zjazdów indywidualnych oraz ekokrata w miejscu planowanych miejsc postojowych. Na odcinku od ul. Tęczowej do odcinka ul. Gradowej łączącego się z ul. Słoneczną wykonano korytowanie pod wykonanie warstw konstrukcyjnych oraz rozpoczęto stabilizację podłoża i wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego. Na bieżąco usuwane są kolizje z napowietrzną linią energetyczną, czyli demontaż słupów, układanie kabli w gruncie oraz - zgodnie z postępem robót drogowych - wykonawca układa kable zasilające linie oświetlenia i ustawia fundamenty pod słupy oświetleniowe. 

Ulica Gradowa to już kolejna, która jest przebudowana w tej części Świnoujścia. Tylko w ostatnich dwóch latach przebudowane zostały: Sucha, Szmaragdowa, Turkusowa, Zalewowa, Sąsiedzka, Odrzańska, Sztormowa, Polna, Gajowa, łącznik pomiędzy Odrzańską a Sztormową. Zakres przebudowy ulicy Gradowej obejmuje m.in. utwardzoną nawierzchnię, budowę obustronnych chodników, przebudowę zjazdów oraz utwardzenie poboczy, aby możliwy był na nich postój i parkowanie pojazdów osobowych. Ulica zostanie zrobiona na całej długości pomiędzy ulicami Sąsiedzką i Pogodną - w sumie 360 metrów. To wspólna inwestycja Miasta i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Ten drugi wykona m.in. przewody sieci wodociągowej i przyłącza do posesji, a także przyłącza kanalizacyjne do posesji, które jeszcze ich nie mają. Koszt inwestycji 2,3 mln złotych obejmuje także prace ZWiK. Prace zaczęły się na przełomie kwietnia i maja. Planowo potrwają osiem miesięcy.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus