Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / „Fantazja” na Warszowie. Kolejne inwestycje w przedszkolu przy ulicy Sosnowej

Miasto

„Fantazja” na Warszowie. Kolejne inwestycje w przedszkolu przy ulicy Sosnowej

Foto: BiK UM Świnoujście

We wtorek 21 września 2021 mija termin składania ofert na wybudowanie nowego placu zabaw oraz ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 9 „Fantazja” przy ulicy Sosnowej. Termin został przesunięty o kilka dni z uwagi na dodatkowe pytania zainteresowanych nim firm. Wybrany wykonawca na wykonanie zadania będzie miał 210 dni od dnia przejęcia placu budowy.

Nowy plac zabaw i ogrodzenie to kolejna inwestycja w tej placówce w tym roku. Od kwietnia trwa także termomodernizacja budynku. Obie inwestycje – termomodernizacja oraz plac zabaw i ogrodzenie -  zostały podzielone na dwa etapy, aby prace nie kolidowały ze sobą.

Zakres termoizolacji obejmował:

- ocieplenie przegród zewnętrznych budynku
- nowa elewacja budynku
- wymiana stolarki drzwiowej
- przebudowa instalacji centralnego ogrzewania
- częściowa wymiana instalacji elektrycznej

Z dotychczasowego placu zabaw pozostaną tylko te urządzenia, które jeszcze nadają się do użytku. Pozostałe zostaną zdemontowane i zastąpione nowymi. Nowy plac zabaw będzie podzielony na sektory dla dzieci w różnym wieku (1-3 lata, 3-7 lat oraz 7-15 lat). W każdym będą zamontowane urządzenie odpowiednie dla wieku. Dla najmłodszych m.in. huśtawka wagowa, domek, zestaw zabawowy, piaskownica z zadaszeniem. Dla nieco starszych będzie m.in. mini boisko o wymiarach 7 na 10 metrów, zestaw wielofunkcyjny, zestaw zabawowo – sprawnościowy wieża, bujak samochód, tablice do rysowania. W sektorze dla najstarszych będzie zestaw sprawnościowy oraz istniejący już stół do ping – ponga. 

Na placu pojawi się wiata na zabawki i elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz nowa zieleń.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus