Wtorek, 19 października 2021r.

Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Uznam Arena w dziesiątce najlepszych

Miasto

Uznam Arena w dziesiątce najlepszych

Foto: BiK UM Świnoujście

Nasza Uznam Arena znalazła się w gronie dziesięciu laureatów jubileuszowego konkursu polskie Top Inwestycje Komunalne 2021. Świnoujski obiekt otrzymał także nagrodę specjalną. 

- Takiego miejsca do uprawiania sportu i rekreacji brakowało w naszym mieście – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Barbara Michalska. – W jednym miejscu mamy basen, halę sportową, saunę, siłownię i boisko. Cieszę się, że inwestycja została doceniona także na zewnątrz. 

Powstały obiekt połączony został ze szkołą Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. W ramach tej inwestycji nadbudowano piętro szkoły wraz z wyposażeniem. Przy budowie Uznam Areny zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, m.in. związane z odzyskiem ciepła. 

W konkursie wybierane są najlepsze inwestycje samorządowe w Polsce. Organizatorem jest Portal Samorządowy. W tym roku konkurs odbył się już po raz dziesiąty.

Wyboru najlepszych inwestycji dokonuje Rada Konsultacyjna, w której składzie zasiadają samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie, eksperci i urzędnicy. Dodatkowo przyznawana jest nagroda specjalna czytelników portalsamorządowy.pl. A otrzymuje ją ta inwestycja, która w głosowaniu internetowym zdobędzie najwięcej głosów. W tym roku było to Świnoujście, które zdobyło prawie 5,5 tys. głosów i zdeklasowało pozostałych.

Oprócz Świnoujścia w gronie laureatów znalazły się również Katowice, Poznań, Rzeszów, Ruda Śląska, Toruń, Opole, Kielce, Gdańsk, Nowy Sącz.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus