Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / BookBike w Świnoujściu - przejazd rowerem po mieście

Miasto

BookBike w Świnoujściu - przejazd rowerem po mieście

Foto: Organizator

„BookBike on Tour, Bornholm – Świnoujście” we wtorek 27 września pojawi się w naszym mieście. Specjalnie zaprojektowany rower transportowy będzie wiózł książki dostępne w języku duńskim i polskim w ramach nietypowej promocji literatury obu krajów.

Rower napędzany będzie ludzkimi siłami przez ochotników, jak "sztafeta", w której kolejny rowerzysta przejmuje pojazd na parę kilometrów. Podczas trasy z Rønne, Svaneke i Østermarie na duńskiej wyspie Bornholm przez Ystad i promem przez Bałtyk do Świnoujścia na polskim Pomorzu Zachodnim planowane są przystanki kulturalne z prezentacją książek dla publiczności i spotkania autorskie. 

Wyprawę "BookBike” można śledzić online facebook.com/BookBikeDKPL

We wtorek 27 września o godz. 14 organizatorzy BookBike spotkają się z władzami miasta w Sali nr 1 Urzędu Miasta, następnie (jeśli pogoda pozwoli) zaplanowany jest krótki rowerowy przejazd w kierunku Dzielnicy Nadmorskiej. Natomiast o godz. 17 w sali konferencyjno-multimedialnej Biblioteki Miejskiej zaplanowano spotkanie autorskie z Bogusławą Sochańską, które poprowadzi red. Michał Biegun.

Celem tej (niekomercyjnej) inicjatywy jest upowszechnianie duńsko-polskiej literatury w nowy mobilny sposób, propagowanie jazdy na rowerze ponad granicami i poszerzanie wzajemnej znajomości kultury Polski i Danii, zwłaszcza w rejonie nadbałtyckim. Pomysłodawcy i realizatorzy Józefina Jarmużewska i Jacob Dammas to polsko-duński duet, który razem prowadzi małą kreatywną firmę StudioJOT i stowarzyszenie w Warszawie i Kopenhadze, tworząc filmy dokumentalne i projekty kulturalne.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus