Niedziela, 29 stycznia 2023r.

Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Komunikacja testuje elektryka

Miasto

Komunikacja testuje elektryka

Foto: BiK UM Świnoujście

Przez najbliższe cztery dni na ulicach naszego miasta Komunikacja Autobusowa będzie testowała elektryczny autobus miejski marki PILEA (Polski Innowacyjny Lekki Autobus Elektryczny).

Dziś (czwartek 3 listopada) autobus po raz pierwszy wyjechał na trasę. Przez kolejne dni będzie woził pasażerów na różnych liniach. Jest krótszy od tych, które obecnie kursują po mieście. Ma 10 metrów długości, a w środku w sumie 85 miejsc (60 siedzących i 25 stojących) oraz miejsca wózek dziecięcy i inwalidzki. Jest niskopodłogowy. Ma zamontowany system automatycznego podnoszenia i obniżania nadwozia. Silnik ma 245 KW.

– Zapraszam mieszkańców do korzystania z przejazdu testowanym autobusem, a potem przesłania opinii o jakości podróży na adres sekretariat@ka.swinoujscie.pl – mówi Rafał Łysiak, prezes Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu.

W najbliższym czasie nasza komunikacja ogłosi przetarg na zakup nowych elektrycznych autobusów miejskich. 

– Obecne testy oczywiście nie oznaczają, że właśnie takie pojazdy zostaną zakupione – zaznacza prezes Rafał Łysiak. – O tym zdecyduje przetarg, ale Państwa opinia jako przyszłych pasażerów na pewno będzie pomocna.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus