Środa, 22 marca 2023r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Nowe inwestycje na Mulniku

Miasto

Nowe inwestycje na Mulniku

Foto: BiK UM Świnoujście

Centrum Usług „MULNIK” wkracza w kluczową fazę. Jako Gmina Miasto Świnoujście postawiliśmy sobie cel, aby na Mulniku ulokowały się mikro, małe i średnie firmy. To się udało.

Miasto aktywnie wspiera przedsiębiorców, aby mogli jak najszybciej rozpocząć  działalność gospodarczą na terenie Centrum Usług „Mulnik”. Wydzierżawionych zostało już 19 działek, a przetarg na ostatnie 5 wolnych nieruchomości odbędzie się 27 stycznia 2023 r.

- Cieszymy się szczególnie, że wśród inwestorów przeważają lokalne firmy, co świadczy o tym, że nasz miejscowy biznes jest na tyle silny, aby podjąć kolejne działania służące rozwojowi świnoujskich przedsiębiorstw - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. - Każda nowa inwestycja na gminnym terenie to dobra wiadomość dla Miasta i świnoujskiego rynku pracy. 

Grunty znajdują się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji przy ul. Portowej. Teren jest doskonale skomunikowany z siecią drogową oraz znajduje się w bliskim sąsiedztwie infrastruktury portowej. Strefa uzbrojona jest w sieci wodno-kanalizacyjne oraz posiada drogi dojazdowe.

Ruszyły już prace na poszczególnych działkach. Na Mulniku pojawią się niebawem hale magazynowo - warsztatowe dla firm działających w branży logistycznej, produkcyjnej, budowlanej, czy motoryzacyjnej: stacja kontroli pojazdów, serwis i naprawa samochodów, myjnia samochodowa.

- Musimy pamiętać, że proces inwestycyjny często wymaga dużo czasu i wysiłku - dodaje Barbara Michalska. -  Z perspektywy inwestorów najważniejsze jest teraz jak najszybsze uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz złożenie wniosków o przyłącze do sieci energetycznej

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus