Środa, 22 marca 2023r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Radni PO: Chcemy referendum! O nazwie tunelu powinni decydować mieszkańcy

Miasto

Radni PO: Chcemy referendum! O nazwie tunelu powinni decydować mieszkańcy

Foto: BiK UM Świnoujście

- Złożymy wniosek o przeprowadzenie referendum lokalnego w sprawie nadania nazwy dla naszego tunelu. Docierają do nas niepokojące informacje, że politycy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości chcą zdecydować za nas i sami wybiorą nazwę dla tunelu, domyślam się jak będzie nazwany. Nie możemy na to pozwolić - mówi radna Platformy Obywatelskiej Agnieszka Rachtan.

- O nazwie powinni decydować mieszkańcy Świnoujścia, chcemy lokalnego referendum konsultacyjnego w tej sprawie - dodaje radna Platformy Obywatelskiej.

O przeprowadzeniu referendum lokalnego decyduje Rada Miasta bezwzględną większością głosów. Referendum jest formą demokracji bezpośredniej, żeby referendum było ważne potrzebne jest aby wzięło w nim udział 30% uprawnionych do głosowania.

Agnieszce Rachtan wtóruje jej klubowy kolega, Radny Leszek Waga: - Tunel powinien nosić imię Unii Europejskiej lub którejś z ważnych postaci dla lokalnej społeczności. Przypominam, że Gazoport nosi już imię Lecha Kaczyńskiego, o nazwie powinna decydować Rada Miasta, po wcześniejszym referendum konsultacyjnym.

Autor: Jan Borowski
comments powered by Disqus