Poniedziałek, 29 maja 2023r.

Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / WOŚP. Prawie 15 tys. złotych zebrał tunel pod Świną

Miasto

WOŚP. Prawie 15 tys. złotych zebrał tunel pod Świną

Foto: BiK UM Świnoujście

Za rekordową kwotę 7.100 złotych mieszkaniec Siedlec wylicytował zaproszenie na wyjątkowy spacer podwodnym tunelem pomiędzy wyspami Uznam i Wolin jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Pieniądze już trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prezydent Świnoujścia wraz z Wykonawcą tunelu konsorcjum firm PORR – Gülermak przekazali świnoujskiemu Sztabowi WOŚP w sumie 5 zaproszeń do najdłuższego w Polsce podwodnego tunelu. Każde dla 5 osób. Jedno za 550 złotych wylicytowano podczas tradycyjnego kiermaszu świnoujskiego sztabu.

Cztery pozostałe trafiły na licytację internetową. Licytowali ludzie z całej Polski. Ostatecznie największą kwotę zapłacił wspomniany już mieszkaniec Siedlec. Kolejne zaproszenie za 3.050 zł. powędrowało do Chorzowa. Dwa pozostałe wylicytowano za 2.450 oraz 1.575 złotych.

- Osoby, które wylicytowały nasze zaproszenia zapewniam, że nie będą tego żałowały – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Razem z wykonawcą tunelu gwarantujemy niezapomniane wrażenia. Podczas spaceru w najgłębszym miejscu tunelu będą znajdować się aż 39 metrów poniżej lustra wód Świny. A na pamiątkę pobytu w tunelu otrzymają zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus