Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Straż Miejska sprawdza czym świnoujścianie palą w piecach

Miasto

Straż Miejska sprawdza czym świnoujścianie palą w piecach

Foto: Straż Miejska Świnoujście

Czyste powietrze jest naszym wspólnym dobrem. Zanieczyszczenia, które wdychamy przyczyniają się do pogorszenia naszego stanu zdrowia. Niestety nie wszyscy to rozumieją i wątpliwe oszczędności przekładają nad zdrowie innych i swoje.

W czwartek 2 marca 2023r., w godzinach porannych, Straż Miejska otrzymała sygnał od mieszkańca o możliwym spalaniu odpadów w jednym z garaży znajdujących się na ulicy Karsiborskiej. Podczas kontroli funkcjonariusz Straży Miejskiej ujawnił proceder spalania odpadów w postaci pociętych płyt wiórowych. Za powyższe wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym. 

Strażnicy miejscy sprawdzają każdą informację odnośnie spalania odpadów. Oprócz okazjonalnych oblotów z wykorzystaniem drona wykonywane są doraźne kontrole palenisk pod kątem wykorzystywanego opału. Sprawdzane są wszystkie obiekty, gdzie wykorzystuje się piece na paliwo stałe. O ile jakość sprzedawanego opału pozostawia wiele do życzenia, to spalanie płyt meblowych, MDF, płyt wiórowych, lakierowanej boazerii, pomalowanego drewna, kolorowych czasopism, plastiku jest wykroczeniem w myśl art. 191 "Ustawy O Odpadach" i zagrożone jest karą w postaci mandatu karnego do 500zł lub skierowaniem sprawy do sądu.

Autor: Straż Miejska Świnoujście
comments powered by Disqus