Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Wakacyjne Miasto Kobiet po raz szósty w Świnoujściu!

Miasto

Wakacyjne Miasto Kobiet po raz szósty w Świnoujściu!

Foto: Organizator

Jak co roku w Muszli Koncertowej przy świnoujskiej promenadzie, powstanie festiwalowe miasteczko. Przestrzeń stworzona dla kobiet i z myślą o kobietach. Bogata oferta spotkań, wykładów, warsztatów oraz spektakli, spotkań autorskich i rozmów z ciekawymi osobami, daje przedstawicielkom płci pięknej niepowtarzalną okazję, aby wakacyjny wypoczynek i relaks połączyć z poszerzaniem wiedzy, rozwojem osobistym oraz nutką kultury. 

Niezaprzeczalnie dobrej energii festiwalowi dodaje atmosfera nadmorskiej miejscowości, jaką jest piękne Świnoujście. To uzdrowiskowe miasto znajdujące się na 44 wyspach, jest wyjątkowe pod wieloma względami. Jednym z nich jest oczywiście odbywające się od sześciu lat Wakacyjne Miasto Kobiet.

WMK to tradycja, więc tradycyjnie niektóre punkty programu pozostają bez mian. Nie zabraknie kultowej Roztańczonej Promenady – warsztatów tanecznych prowadzonych przez Iwonę Pavlović; Rozmów na kanapach – cyklu wywiadów z gwiazdami, które tego roku poprowadzi znany i lubiany Piotr Gąsowski czy Teatralnej Promenady by Szczecińska Energetyka Cieplna – wieczornych pełnometrażowych spektakli z gwiazdami w rolach głównych. 

Dużym atutem świnoujskiej imprezy jest udział znanych i lubianych w Polsce gwiazd. W tym roku na festiwalu zobaczymy m.in.: Ewę Gawryluk, Katarzynę Ankudowicz, Jarosława Boberka, Michała Koterskiego, Michała Mikołajczaka, Małgorzatę Czyżycką, Przemysława Żejmo, Maurycego Polaskiego, Lucynę Malec, Modesta Rucińskiego, Magdalenę Wołłejko oraz  Piotra Cyrwusa. 

Jedną z głównych atrakcji festiwalu są spotkania autorskie z pisarzami, w trakcie których uczestniczki imprezy mogą poznać autorów bestsellerów i posłuchać o kulisach powstawania ich książek. W tym roku na Wakacyjne Miasto Kobiet zaprosiliśmy Leszka Hermana, który opowie o swoim najnowszym tytule „Szachownica”. 

Kultowe „Metamorfozy”, czyli najbardziej oblegana przez panie atrakcja festiwalu, ponownie uszczęśliwią kilkaset uczestniczek. Projekt „Letnie przemiany” i „Jak z okładki” to atrakcja limitowana, na którą obowiązują wcześniejsze zapisy. Informacje jak wziąć udział w metamorfozie dostępne są na naszej stronie www.wakacyjnemiastokobiet.pl w zakładce REGULAMIN. 

Będą też nowości. Wieczorne Kino Plenerowe – Lotto Radość Oglądania - to propozycja będąca alternatywą dla tych, którym nie udało się zdobyć darmowego biletu na spektakl. Każdego wieczora Muszla Koncertowa przeistoczy się w kino pod chmurką, w ramach którego wyświetlone zostaną filmy: „Mamma Mia!”, „Wiek Adeline”, „Podróż na sto stóp” oraz „ Boska Florence”. 

Po godzinie 18:00 festiwalowe miasteczko zapraszając do wspólnej zabawy, otwiera się również na męskie towarzystwo. Tak jak Teatralna Promenada tak i Wieczorne Kino Plenerowe to atrakcje, na które zapraszamy również panów. 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, podobnie jak wszystkie aktywności odbywające się w wydzielonej strefie. 

3-6 lipca, Muszla Koncertowa przy świnoujskiej Promenadzie.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus