Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Program In-Vitro w Świnoujściu

Miasto

Program In-Vitro w Świnoujściu

Foto: esudroff / pixabay

- Niepłodność stanowi wyzwanie dla wielu par na całym świecie, a także w Polsce. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od 10 do 12% par rocznie boryka się z problemem niepłodności, z czego aż 2% wymaga skomplikowanego i kosztownego leczenia metodą In-Vitro. Warto zauważyć, że te liczby dotyczą również naszej społeczności. W odpowiedzi na tę trudną sytuację, chcę aby Świnoujście rozpoczęło ambitny program mający na celu wsparcie par, które zmagają się z niepłodnością, i przywrócenie im nadziei na rodzicielstwo - mówi radny Miasta Świnoujście Jan Borowski.

- Jako inicjator programu In-Vitro w Świnoujściu, jestem przekonany, że nasze miasto ma moralny i społeczny obowiązek zapewnić wsparcie dla tych, którzy marzą o posiadaniu własnego potomostwa. W swoich działaniach kieruję się przede wszystkim potrzebami mieszkańców, dlatego program ten ma ogromne znaczenie dla społeczności naszego miasta. W przyszłym tygodniu do Komisji Wniosków oraz do Komisji Zdrowia skieruję projekt uchwały w tej sprawie - dodaje radny Jan Borowski

Według danych WHO, In-Vitro to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia niepłodności. Wielu parom, które z powodu różnych przyczyn nie mogą osiągnąć ciąży w naturalny sposób, ta metoda daje realną szansę na spełnienie marzenia o dziecku.. Pomyślmy o tym, ile radości i nadziei przyniesie to nie tylko rodzicom, ale także całej społeczności – mówi radny miasta Świnoujście Jan Borowski

Szacuje się, że w Świnoujściu rocznie może być około 20 par, które mogłyby skorzystać z programu In-Vitro. Wspierając ten program, dajemy szansę tym parom na spełnienie ich pragnienia bycia rodzicami. To nie tylko buduje więź społeczną, ale również wpływa pozytywnie na rozwój miasta poprzez zwiększenie liczby rodzin oraz potencjalnie przyczynia się do spadku kosztów opieki zdrowotnej dla tych par.

Warto podkreślić, że świnoujski program In-Vitro ma szansę przyczynić się do wzrostu świadomości na temat problemu niepłodności oraz dostępności skutecznego leczenia. To także szansa na poprawę jakości życia naszych mieszkańców i stworzenie przyjaznego środowiska dla rodzin.

Autor: Jan Borowski
comments powered by Disqus