Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / A to ciekawe. Media o tunelu

Miasto

A to ciekawe. Media o tunelu

Foto: BiK UM Świnoujście

Od 1 czerwca do 5 lipca 2023r. niemal 5,5 tysiąca publikacji w prasie, radiu, telewizji i internecie ukazało się na temat tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Ich wartość wyceniona została na ponad 15,7 mln złotych!

Co to oznacza? Gdyby za te wszystkie publikacje trzeba było zapłacić, to byłaby to właśnie kwota ponad 15,7 mln złotych.

- Przy okazji informacji o tunelu, nasze miasto zyskało bardzo dobrą promocję – mówi I Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska. – Nie tylko jako atrakcyjnej miejscowości nad morzem, ale przede wszystkim wreszcie jako miasta otwartego, do którego żeby wjechać, nie trzeba już stać godzinami w kolejce do przeprawy promowej. Śmiało można powiedzieć, że tunel pod Świną stał się naszą dodatkową atrakcją.

Wspomniane publikacje w różnego rodzaju mediach dotarły do prawie 122 milionów odbiorców – niemal 82,5 milionów to odbiorcy tradycyjnych mediów, czyli prasy, radia, telewizji i stron www, a kolejne prawie 39,5 miliona to użytkownicy mediów społecznościowych. 

Najwięcej informacji pojawiło się oczywiście w dniu otwarcia tunelu, czyli 30 czerwca 2023r. oraz czterech dniach przed i pięciu po tym wydarzeniu. Wśród piętnastu mediów, które najczęściej przekazywały informacje o stałym połączeniu były m.in.: TVP Info, Polskie Radio, TVP3 Pasmo Ogólnopolskie, TVN24, Polsat News oraz portale eswinoujscie.pl, radioszczecin.pl, gk24.pl, gs24.pl, szczecin.wyborcza.pl, gospodarka.sos.pl i portal samorządowy.pl

Badanie wykonała firma PSMM Monitoring & More z Poznania, jeden z liderów na rynku monitoringu i analizy mediów.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus