Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Uważajcie w parku. Bobry wzięły się za drzewa

Miasto

Uważajcie w parku. Bobry wzięły się za drzewa

Foto: BiK UM Świnoujście

Bobry zniszczyły wiele drzew rosnących we wschodniej części zabytkowego Parku Zdrojowego w Świnoujściu. Nawet te rosnące 30 metrów od rowu melioracyjnego i stawu, budując żeremia i dewastując system melioracyjny parku. 

To nie pierwsza aktywność bobrów w naszym parku. Wiele wcześniej nadgryzionych drzew zabezpieczono przy użyciu siatki ogrodzeniowej. Niestety, niektóre okazy i tak nie przetrwały. 

Po ostatnich zniszczeniach Miasto wystąpiło do konserwatora zabytków z pytaniem, co jeszcze można zrobić, zgodnie przepisy Ustawy o ochronie zabytków oraz Ustawy o ochronie przyrody, aby wyeliminować problem zniszczonych w parku drzew, które zagrażają bezpieczeństwu spacerujących. Sprawa jest tym bardziej pilna, że wraz z nadejściem jesieni problem prawdopodobnie nasili się z uwagi na wzmożoną działalność bobrów w tym okresie.

Niestety, konserwator nie zgodził się na usunięcie drzew przy alejkach, które stanowią największe zagrożenie. Stąd apel do wszystkich, którzy korzystają z parku, aby wchodząc do alejek położonych blisko wody uważali i byli ostrożni.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus