Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Czy w świnoujskim porcie ma miejsce wyładunek rosyjskiego węgla?

Miasto

Czy w świnoujskim porcie ma miejsce wyładunek rosyjskiego węgla?

Foto: scie24 / archiwum

Senator Krzysztof Brejza (PO) ujawnił, że na terenie portu Szczecin – Świnoujście prawdopodobnie dochodzi do wyładunku węgla z rosyjskiego portu. Senator Brejza twierdzi, że ponad milion ton rosyjskiego węgla trafiło w ostatnim czasie do Polski.

W związku z tym niepokojącym doniesieniem, Jan Borowski, przewodniczący Komisji Gospodarki Morskiej, zwraca się z interpelacją do Prezydenta Miasta Świnoujście, aby ten skierował oficjalne zapytanie do Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, w którym miasto Świnoujście posiada udziały, oraz do swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej tej spółki.

Jan Borowski, jako przewodniczący Komisji Gospodarki Morski, czuje się zobowiązany do podjęcia działań mających na celu zapewnienie przejrzystości i odpowiedzialności w kwestii wyładunku rosyjskiego węgla na terenie Portu w Świnoujściu. Dlatego zwraca się z pilnym wnioskiem, aby Prezydent Miasta Świnoujście, w imieniu społeczności lokalnej, przekazał Zarządowi Morskich Portów Szczecin-Świnoujście prośbę o przedstawienie szczegółowych informacji dotyczących ilości i źródła pochodzenia rosyjskiego węgla wyładowywanego w świnoujskim porcie.

W świetle narastających obaw związanych z bezpieczeństwem energetycznym oraz kwestiami geopolitycznymi, radny Borowski uważa, że konieczne jest dokładne zrozumienie tego, jakie skutki może mieć import rosyjskiego węgla na lokalne społeczności i gospodarkę. Dlatego też, świnoujskie władze oczekują, że Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście udzieli pełnej i klarownej odpowiedzi na te ważne pytania.

Jan Borowski wyraża nadzieję, że ta interpelacja przyczyni się do rzetelnej analizy sytuacji i umożliwi podjęcie odpowiednich działań w interesie mieszkańców Świnoujścia oraz całego regionu.

Autor: red
comments powered by Disqus