Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Nowe zasady Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora

Miasto

Nowe zasady Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora

Foto: BiK UM Świnoujście

W programie realizowanym przez świnoujski samorząd – Karta Wyspiarza i Karta Wyspiarza Seniora, dotąd wykonano 15 500 świadczeń. Tylu mieszkańców miasta korzysta ze zniżek w sklepach, punktach usługowych, komunikacji miejskiej i innych. Wkrótce dostęp do ulg będzie miało więcej osób ponieważ zmieniły się zasady przydzielania Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora.

- Wyszliśmy na przeciwko oczekiwań mieszkańców miasta, którzy żyją w Świnoujściu, ale ze względów proceduralnych nie mogli korzystać z Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora – mówi Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka. – Teraz, po zmianach, niektóre ograniczenia znikają

Dotąd, uchwała Rady Miasta wprowadzająca Kartę Wyspiarza i Kartę Wyspiarza Seniora, upoważniała do jej posiadania osoby rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Świnoujściu. Teraz grupa beneficjentów powiększy się również o osoby zameldowane w Świnoujściu na pobyt stały lub pobyt czasowy na okres dłuższy niż 12 miesięcy.

- Pozwoli to zwiększyć udział naszych mieszkańców w życiu społeczno–gospodarczym miasta – podsumowuje Paweł Sujka.

Kartę Wyspiarza odebrało już 10 tysięcy mieszkańców Świnoujścia. Kartę Wyspiarza Seniora – 5,5 tysięcy. Zniżki oferowane są przez 48 podmiotów gospodarczy z całego miasta, a także komunikację autobusową i Strefę Płatnego Parkowania.

Podczas konferencji prasowej Zastępcy Prezydenta Miasta, Paweł Sujka zapowiedział również kompleksowy program wsparcia szkolnictwa zawodowego, który Miasto przygotowuje wspólnie z Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027, środków przeznaczonych dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Miasto wnioskować będzie również o dofinansowanie z Euroregionu Pomerania w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg VIA na Cyfrowe Innowacje w Turystyce i Kulturze Wyspy Uznam (zakup dwóch Infokiosków pełniących funkcję cyfrowego punktu informacyjnego) oraz wniosek w sprawie organizacji jubileuszu 200 lat Świnoujścia jako miasta uzdrowiskowego.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus